E ardhmja e Luciano Spallettit tek Interi varet direkt nga arritja ose jo e një vendi, që mundëson pjesëmarrjen në Champions League. Ka pakënaqësi te drejtuesit e klubit zikaltër, veçanërisht pas deklaratave të trajnerit për mungesë kualiteti në ekip.

“Corriere della Sera” bën me dije se Spaleti është vënë në shenjestër dhe rrezikon seriozisht shkarkimin. Ai është shprehur shumë ashpër kundër skuadrës dhe klubit, por, nëse dështon të arrijë Championsin, atëherë do ta gjejë veten të papunë.

Prej shumë javësh Interi është futur në krizë dhe nuk po arrin rezultatet e duhura, edhe pse objektivi i Championsit duket plotësisht i arritshëm.

Artikulli paraprakMungesë e madhe e Vëllaznimit në ndeshje ndaj Lirisë
Artikulli tjetërTare e quan kampionatin të shtrembëruar: “Na morën 12 pikë”