Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (3L) clebrates a goal with teammates during the Spanish league football match FC Barcelona vs Sevilla FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Mesditën e sotme Barcelona do të zyrtarizojë blerjen e bujshme e cila konsiderohet si gjetja ideale për të zëvendësuar Naymarin që u largua drejt PSG-së.

Bëhet fjalë për Ousmane Dembele që tashmë është një realitet pasi sot do të nënshkruajë për klubin katalanas, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur gjatë një takimi në Monaco, ndërsa skuadra e Dortmundit do të përfitojë plot 105 milionë euro plus 45 milionë të tjera bonos.

Lojtari do të ketë një marrëveshje 5-vjeçare, ndërsa do të mbajë veshur fanellën me numër 11.

Image

Artikulli paraprakRoberto Carlos dënohet me burg në Brazil, shikoni çfarë ka bërë!
Artikulli tjetërHasi flet për përballjet me Barcelonën dhe Juventusin