Sot në orën 20:30 në një ceremoni gala në Londër, FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit 2017

Në garë janë Zinedine Zidane i Real Madridit, Massimiliano Allegri i Juventusit dhe Antonio Conte i Chelseat.

Sigurisht që më i avantazhuar është Zidane i cili me Realin fitoi La Ligan dhe Champions Leaguen.

Artikulli paraprakBarazim i trentë në “Velodrome”, Cavani evitoi “turpin” e PSG-së
Artikulli tjetërZyrtare: Ky është futbollisti më i talentuar i vitit 2017