Sipas mediave franceze përfshirë këtue dhe atë më prestigjioze, L’Equipe, kampioni aktual francez Paris SG, deri në mbrëmje do të jep përgjigjen positive për Milanon që e kërkon me ngulm në formë huazimi mesfushorin Benjamin Stambouli. 26-vjeçari pritet që të jetë përforcimi i radhës për rosonerët të cilët ka kohë që kërkojnë një mesfushor cilësor që mund të kryejë punë si duhet në repartin ku Milan nuk është sa duhet i fortë.

 

 

Artikulli paraprakCuadrado shumë shpejt, punohet për Matuidi
Artikulli tjetërTalenti kosovar: Jam kontaktuar nga Bunjaki, por luajë për Shqipërinë