Manchester United po kalon vitin e shtatë të dështimit prej se u largua Sir Alex Ferguson.

Gjatë kësaj periudhe klubi i madh anglez ka transferuar shumë lojtarë të njohur, por pa e gjetur qetësinë e duhur, e rezultatet ishin shumë të dobëta, heq trofeun në Europa League, përcjell Korneri.net

Shumë lojtarë gjatë këtyre viteve kanë dështuar, nuk janë dëshmuar edhe pse ishin blerë me bujë të madhe, por çështja më e nxehtë mbetet edhe më tutje Paul Pogba, i cili sipas medieve është me një këmbë jashtë Old Trafford.

Megjitahtë, bosi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ende beson se partneriteti i mesfushës i  Paul Pogba me Bruno Fernandes do të jetë çelësi për të ardhmen e gjatë të francezit aty. Pogba dhe Fernandes ende nuk duhet kanë luajtur së bashku sepse ardhja e yllit portugez në Old Trafford përkoi me lëndimin e gjatë të fituesit të Kupës së Botës. Ylli i Francës tani është riaftësuar plotësisht dhe beson se kombinimi i tij  me Fernandes mund të shkaktojë përmirësime për ekipin e Solskjaer, me këtë të fundit që shpreson shumë që Pogba të mbetet aty dhe të shpërthejë më pas mesfusha me dy këta lojtarë. /Korneri.net

Artikulli paraprakRoma merr lajm të mirë për Smalling nga Man.United
Artikulli tjetërRifillon Superliga, rifillon lufta për Këpucën e Artë