SHPËRNDAJE

Man.United dështoi të sigurojë një marrëveshje për Ousmane Dembele gjatë verës.

Megjithatë, sipas asaj që shkruan eksperti italian i transferimeve Fabrizio Romano, 23-vjeçari është ende një shënjestër të Ole Gunnar Solskjaer, përcjell Korneri.net

Skuadra e Premier League thuhet se është e interesuar vetëm në një marrëveshje afatshkurtër, e cila tregoi të ishte një pengesë në negociatat e verës që lam pad me Barçën e interesuar vetëm ta shet dhe atë për një shumë prej më shumë se 85 milionë euro.

Man.United do të tentoj sërish në janar ta bind klubin katalunas, që si asnjëherë më parë nuk.ka qenë në krizë më të madhe financiare dhe organizative, andaj nuk përjashtohet mundësia që klubet të gjejnë gjuhë të përbashkët. /Korneri.net