Skuadra italiane nga Serie B Bari, njihet në mbarë italinë si skuadër që prodhon vazhdimisht lojtarë të klasit të lartë.

Nga më të vjetrit e dekadave të fundit Cassano e Zambrota, Bari në skenë ka qitur edhe treshën e jashtëzakonshme defanzive, Leonardo Bonucci, Kamil Glik dhe Andrea Raggi,
i pari tashmë pika më e fortë e Juventusit, kurse dy të fundit “kockë” e pathyeshme e mbrojtjes së Monacos.

Artikulli paraprakLiverpool të gatshme mega-ofertën për yllin e ri të Real Madrid
Artikulli tjetërMajlinda, në finale të Evropianit