Azdren Llullaku, de la Gaz Metan Medias, se bucura dupa marcarea unui gol in meciul cu U Cluj, din etapa a XXX-a a Ligii I, in Cluj, duminica, 3 mai 2015. DAN HORIA TAUTAN / MEDIAFAX FOTO

Nuk ka asnjë dyshim se sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Asdren Lullaku është duke kaluar formë jetësore, andaj skuadra greke Paok kërkon ta transferojë gjatë janarit.

Azdren Llullaku i cili po kalon një moment të shkëlqyer në karrierën e tij pasi momentalisht është golashënuesi më i mirë në Europë me 12 gola në 14 ndeshje.

Sulmuesi 28-vjeçar aktivizohet në radhët e ekipit rumin, Gaz Metan Media, por momentalisht ka një problem të madh pasi në janar i përfundon leja e qëndrimit si emigrant dhe nga kjo situatë pritet të përfitojë skuadra greke.

Artikulli paraprakFOTO/ Zhgënjehet Italia, ndryshon renditja për pjesëmarrje në Champions League
Artikulli tjetërKosova, Shqipëria, Gjermania apo Austria, për kë do të luajë supertalenti kosovar…?