Skuadra angleze e Southampton e ka shumë seriozisht për angazhimin e Martin Caceres, i cili shkaku i pagës refuzoi Milanin edhe kryejti ekzaminimet mjekësore me sukses.

Sipas mediave britanike, Southampton i ka ofruar mbrojtësit uruguajan 1 mln euro pagë për katër muajt e ardhshëm, kurse kjo ofertë pritet të jetë e pranueshme nga ish-anëtari i Barcelonës, Sevillas dhe Juventusit.

Artikulli paraprakSekreti i Juves është “Juventus stadium”
Artikulli tjetërSuperndeshje në Portland, Harden e mban skuarën e tij në shpinë