Kosova fitoi 4-3 miqësoren e luajtur sot kundër Letonisë. Një sfidë që dhuroi emocione dhe gola, ndërsa përfaqësuesja e Kosovës triumfoi falë golit në minutën e 94-t të shënuar nga Halimi.

Festa në dhomat e zhveshjes ka qenë e madhe nga ana e lojtarëve të Kosovës, ndërsa ish-sulmuesi i Skënderbeut, Bernard Berisha postoi një video “live” në rrjetet sociale, duke kënduar këngën “Skifterja zemrës”.

Artikulli paraprakBuffon shpërthen në lot: Më vjen keq! Po lë një Kombëtare…
Artikulli tjetërPas Buffon largohen edhe këta lojtarë nga Italia