Atletico Madrid është duke e shikuar më vëmendje formën dhe lojën e sulmuesit të Milanos spanjollit Suso, derisa në dy ndeshjet e fundit kampionale skautët e madrilienëve ishin prezent në San Siro dhe Atleti di Azzuri, për t’i shikuar ndeshje e Milanos kundër Romës dhe Atalantas, shkruan Korneri.net.
Suso shihet ideal në skemën e Diego Simeones, dhe klubi spanjoll po tenton ta bind lojtarin që të largohet nga Milan, gjë e cila nuk do të aspak e lehtë duke e ditur se projekti i r ii rosonerëve është më ambicioz dhe më serioz. /Korneri.net

Artikulli paraprakBoateng te Roma, Monchi në akcion!
Artikulli tjetërKafshimi i Chiellini-t, ja sa kushtoi për xhepat e Suarez