Gjatë transmetimit të “La Sotana” në Radio Barcelona, ish-presidenti i Barçës, Alfons Godal, ka folur për disa detaje mbi jetën private të disa prej lojtarëve blaugrana gjatë kohës kur ai ishte president i klubit.

Ai ka zbuluar se gjatë asaj kohe ekzistonte një grup lojtarësh, i njohur si “Klubi i Kapirinjës”, në të cilin bënin pjesë lojtarë të njohur si Tiago Motta, Deco, Ronaldinho dhe Maxi Lopez. Ish-presidenti ka treguar dhe një të fshehtë të këtij grupi: “Po, ky grup ekzistonte gjatë kohës që unë isha president i Barçës. Këta lojtarë merrnin pjesë në orgji të gjithë së bashku, madje dhunonin psikologjikisht dhe fizikisht njërin prej lojtarëve, Bojan Krkic”.

Artikulli paraprakMerkato verore: Vjen përforcimi i parë për Real Madrid
Artikulli tjetërBomba e mengjesit: Ylli i Liverpool te Barcelona për 90 mln euro…?