Nuk kanë të përfunduar skandalet në futbollit anglez, atë që nuk e ka shikuar kurrë askush deri më tani. Dokomentacionet e hyrje-daljeve si dhe shpangjes së tatimeve, të përfshirë janë dy klube, West Ham dhe Newcastle United pasi policia abgleze tashmë ka arrestuar më shumë se 200 persona, shkruan Korneri.net. Por, lajmi më i ri përfshinë edhe klubitn e njohur londinez Chelsea, mëson Korneri.net.
Autoritetet angleze kanë bastisur edhe klubin Chelsea ku janë marr shumë PC, telefona dhe dokumentacione pasi dyshohet se edhe Chelsea ka shmang tatimet në vitet e fundit, dhe pa dyshim se këto tri klube (së paku deri më tani), nuk do t’i kenë punët mirë nëse vërtetohen se kanë bërë dallavere me dokumentacione. /Korneri.net

Artikulli paraprakGabigol shkon te kjo skuadër!
Artikulli tjetërLajmet nga Kroacia: Latifi kalon te Dinamo Zagrebi