Një skandal i ri kërcënon të trullos futbollin anglez. Më shumë se 180 agjentë janë në veprim, pasi ka pasur dhe vazhdon të ketë arrestime të shumta në zyret e klubeve West Ham dhe Newcastle, njofton Korneri.net.

Po dyshohet në një mashtrim të madh tatimor. Pas disa javësh të hetimi dhe kërkimi, hetuesit kanë konfiskuar dhjetëra PC, telefona mobil dhe të dhënat tjera për të kërkuar dëshmi që vlerësojnë në evazionin sistematik të taksave nga personazhet aktive në futboll.  Sipas raporteve të fundit, në pranga janë rreth 180 persona. /Korneri.net

Artikulli paraprakKy është 25-vjeçari që e quajnë Messi arab (Video)
Artikulli tjetërReagon Pochettino: “Xavi armiku im”