BIBL apo e njohur si Liga Ballkanike, ku ndër vite marrin pjesë edhe skuadrat kosovare, ka njoftuar se përfundimisht e ka anuluar tërësisht stinorin 2019/20.

Menaxhmenti i Ligës Ballkanike vendosi të ndiqte udhëzimet nga FIBA, për të mos rifilluar sezonin 2019-20 dhe tash nuk do të ketë fare kampion të garës dhe renditja e ekipeve do të jetë sipas stinorit të rregullt.

4 skuadrat që ishin kualifikuar në F4 janë:

1. Akademik Bultex 99- Bullgari

2. KB Pejë – Kosovë

3. KK Ibar – Mali i Zi

4. KB Vllaznia – Shqipëri.  /AsistiOnline.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here