Kanë mbetur edhe pak orë deri te fillimi i super derbit në elitën e basketbollit kosovar, ku sonte do të duelojnë në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet rivalët e vjetër Sigal Prishtina – Peja, që pritet të mbushin shkallët e palestrës si gjithnjë.

Ska arsye për të munguar thuhet në taborin prishtinas, pasi tashmë drejtuesit e skuadrës “Bardhekaltër”, së bashku me kryetarin Stavileci, kanë marr vendim që bileta për të ndjekur Sigal Prishtinën, deri në përfundim të edicionit të rregullt do të jet vetëm 1 euro, andaj nuk ka arsye të mos mbushet palestra për derbin më të madh shqiptar të basketbollit

Kujtojmë se ndeshja Sigal Prishtina – Peja, fillon sonte në ora 19:00.

Artikulli paraprakYlli i Interit i “çmend” tifozët me këtë gjest! Nuk do ta besoni veprimin e tij….
Artikulli tjetërInteri arrin marrëveshjen për të transferuar këtë super lojtar