E ardhmja e Mario Gomez dukët të jetë larg Fiorentinas dhe kampionatit italian, raportojnë mediat italiane.

Një gjë të tillë raportohet se e ka konfirmuar Fiorentina, e cila mbanë kartonin e futbollistit gjerman

Janë disa skuadra që interesohen për Gomez, kurse Barcelona me gjasa të mëdha do të jetë destinacioni i ardhshëm i ish-anëtarit të Bayern Munchen, i cili edicionin e fundit luajti për gjigantin turk Besiktas.

Artikulli paraprakAncelotti aspak modest: Zidane e fiton La Liga-n, kurse unë Champions League
Artikulli tjetërPlay-off i Europa League, Partizanin e pret “ferri” në short