Diego Simeone dhe sulmuesi Nicolás Gaitán, i kanë prish marëdhëniet.

Sipas shtypit spanjoll trajneri argjentinas nuk po arrin ende të pajtohet me barazimin e fundit me Barcelonën, dhe vazhdoj të jetë kritik ndaj disa lojtarëve për ndeshjen që u barazua në fund 1:1, përcjell Korneri.net.

Thuhet se Simeone pasi e inkuadroj në lojë sulmuesin Gaitán, nga ai kishte kërkuar disa detyra të cilat nuk i ka zbatuar fare lojtari argjentinas, dhe për këtë arsye Simeone ka prish menjëherë raportet me 29-vjeçarin i cili shumë lehtë mund të futet në listën e lojtarëve që do të shite. Pas tij të interesuar janë, Inter, Napoli dhe Benfica prej nga edhe ishte transferuar më 2016 te Atl.Madrid. /Korneri.net

Artikulli paraprakReal e ka alternativën nëse Kane nuk transferohet
Artikulli tjetërTre lojtarë të Leverkusen në listën e ngushtë të Barcelonës