Për një kohë të gjatë, mediat spanjolle kanë shkruar që Antoine Griezmann mund të kthehet në Atletico Madrid.

Trajneri i asaj skuadre, Diego Simeone, iu përgjigj pyetjes nëse i duhet një lojtar i cili ka qenë nën kontratë me Barcelonan që kur u largua nga skuadra e tij në 2019, përcjell Korneri.net

“Unë kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme me të, një marrëdhënie të mrekullueshme që shkon përtej sportit. Fëmijët tanë luajnë së bashku. Për shkak të gjithçkaje që ai i ka dhënë Atletico-s, unë do të doja që ai të kishte sukses në Barcelona. Ai është një lojtar fenomenal dhe unë do të doja që ai të luante ashtu siç luajti për ne për pesë vjet ose siç luajti në Kampionatin Evropian dhe Kupën e Botës. Unë nuk dua asgjë më shumë se sukses për të në Barcelona”, filloi Simeone, i cili nuk mund të shmangte pyetjen e kthimit të mundshëm të Griezmann në Atletico.

“Ka pozicione në ekip që ne duhet t’i përmirësojmë. Na duhet një sulmues. Nëse Griezmann nuk vjen, dikush tjetër do të vijë. Klubi do të vendosë se çfarë është më fitimprurëse financiarisht për të,” përfundoi trajneri i Atletico. /Korneri.net

Trajneri i asaj skuadre, Diego Simeone, iu përgjigj pyetjes nëse i duhet një lojtar i cili ka qenë nën kontratë me Barcelonan që kur u largua nga skuadra e tij në 2019, përcjell Korneri.net

“Unë kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme me të, një marrëdhënie të mrekullueshme që shkon përtej sportit. Fëmijët tanë luajnë së bashku. Për shkak të gjithçkaje që ai i ka dhënë Atletico-s, unë do të doja që ai të kishte sukses në Barcelona. Ai është një lojtar fenomenal dhe unë do të doja që ai të luante ashtu siç luajti për ne për pesë vjet ose siç luajti në Kampionatin Evropian dhe Kupën e Botës. Unë nuk dua asgjë më shumë se sukses për të në Barcelona”, filloi Simeone, i cili nuk mund të shmangte pyetjen e kthimit të mundshëm të Griezmann në Atletico.

“Ka pozicione në ekip që ne duhet t’i përmirësojmë. Na duhet një sulmues. Nëse Griezmann nuk vjen, dikush tjetër do të vijë. Klubi do të vendosë se çfarë është më fitimprurëse financiarisht për të,” përfundoi trajneri i Atletico. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here