Dy humbjet e fundit, largimi nga ëndrra për një vend në Champins League dhe ardhmëria jo e sigurtë e Stefano Pioli në stolin e Interit, kanë shtyrë të gjithë të mendojnë për emrin e ri në krye të skuadrës së famshme italiane, shkruan Korneri.net.
Kanë nis të qarkullojnë sërish zërat se neroxurët apo më saktë pronarët e rinjë të interesohet më seriozisht për dikur lojtarin e kësaj skuadre, sot njërin prej trajnerëve më të kërkuar në Evropë, Digo Simeone.

Mirëpo, në këtë çështje shumë të përfolur ka edhe përgjigje që vjen direkt nga “Il Cholo”, i cili përmes rrjetit social Tëitter, e ka treguar shtëpinë e tij të re.
Fjala është për stadiumin e ri “Wanda Metropolitano” që po ndërtohet dhe i cili do të ketë kapacitet prej 70.000 ulëseve.
“Sot e kemi vizituar shtëpinë tonë të re”, ka shkruar Simeone duke larguar çdo mundësi të ndryshimit të skuadrës në fund të edicionit, mëson Korneri.net.

Artikulli paraprakE injoron Kosovën, injorohet nga Belgjika, por gjigantët evropian pas Adnan Januzajt! Milani në “pole – position”….?
Artikulli tjetërTony Adams trajner në La Liga!