Trajneri portugez i Manchester United, Jose Mourinho, e ka vlersuar jashtëzakonisht shumë mesfushorin, Michael Carrick, për të cilin ka shprehur keqardhje që nuk ka pasur rastin të punojë më herët dhe që është 35 vjeçar dhe nuk eshte 25.

“Carrick është i jashtëzakonshëm, është një profesionist i lindur dhe me vjen keq që nuk kam pasur rastin të punojë më herët më të kur ishte në moshën 25 vjeçare, por tanin në moshën 35. Jam i bindur që Carrick do të jetë me ne të paktën edhe sezonin e ardhshëm”, u shpreh tekniku portugez.

Artikulli paraprakLajm fantastik për Napolin, rikthehet në aksion ylli polak
Artikulli tjetërZYRTARE/ Aurier i kthen përgjigje interesimit të Barcelonës