Përforcimi i fundit dhe i rëndë plot 50 milionë euro te Everton, Gylfi Sigurdsson, në ndeshjen e kthimit të play-offit në Europa Leahue undër Hajdukut të Splitit në Poljud, ka ralizuar golin e vitit për barazimin 1:1, që i mundësoi anglezëve depërtimin në fazën e grupeve, shkruan Korneri.net.

Anglezët e pas ndeshjes e kanë llogaritur këtë gol të islandezit se nga çfarë largësie shënoi, sa ishte shpejtësia e topit dhe koha e saktë kur topi përfundoi në rrjetë.
Sigurdsson shënoi saktësisht nga 52.1 metra largësi, topi shkoi me shpejtësi 82 km/h, kurse topi fluturoj drejtë portës për 2.3 sekonda.

Ja pse Evertoni pagoj për lojtarin kaq shumë para. /Korneri.net

Artikulli paraprakPanucci shpall listën e lojtarëve për Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë
Artikulli tjetërDaja flet për përballjen ndaj Partizanit