Kampioni i Kosovës në basketboll, Prishtina, nuk po arrin të këndellet kurrsesi.

Pas shumë humbjeve në të gjitha garat në start të sezonit të ri, Prishtina ka pësuar edhe një humbje.

Këtë herë, kampioni i Kosovës u mposht nga Rilski në Grupin H të FIBA Europe Cup me rezultat 100:104. Kjo fitore e Rilskit u arrit vetëm pas pesë minutash vazhdime, pasi ndeshja e rregullt u mbyll me rezultat 93:93.

Në këtë grup, “Plisat” janë të fundit me vetëm dy pikë pas dy ndeshjesh. Enisey prin me katër e Demir Insaat me Rilskin kanë nga tri.

Artikulli paraprakPeja shënon fitore në “Euro Cup”
Artikulli tjetërSerie A: Fitojnë Juve, Inter dhe Roma