Telenovela e filluar pas transferimit të Drilon Hajrizinit te Sigal Prishtina, nuk ka të ndalur. Tifozët prishtinas “Plisat”, nuk pajtohen me këtë transferim dhe në vazhdimësi kërkojnë largimin e menjëhershëm të tij nga kryeqyteti. Ndërkohë drejtuesit e Prishtinës, ende nuk kanë prezantuar njërin prej basketbollistëve më të mirë kosovar si lojar ‘Bardhekaltër’, madje tani kur skuadra është rikthyer nga faza përgaditore nga Mali Zi, Drilon Hajrizi nuk po shihet në seancat stërvitore te skuadrës së Mijovic.

Hajrizi deri në zgjdhjen e kësaj qështje ka vendosur të jetë i heshtur, ai është rikthyer në vendëlindje dhe po pret lajmin e shumëpritur ti bashkohet skuadrës më të trofeshme kosovare, madje Hajrizi shihet në një kafiteri të Mitrovicës me ish shokun e tij të skuadrës te Peja, Samir Zekiqi që tashmë është rikthyer te skuadra e Trepçës.

Artikulli paraprakTrepça 89 në përkrahje të Kosovës në “Loro Boriçi”
Artikulli tjetër“Pengu im? Në vitet e fundit e lashë pas dore Milanin”