Sigal Prishtina e ka fituar superderbin e kësaj jave në Superligën e Kosovës në basketboll, pasi si musafir mposhti Pejën me rezultat 79:67.

Më efikasët të Peja ishin Veseli me 19 dhe Bille me 16 pikë të shënuara, kurse me efikasët te Prishtina në këtë ballafaqim ishin Hinds 19 dhe Hajrizi 16 pikë të realizuara.

Artikulli paraprakFA Cup: Arsenal me spektakël kaloi tutje, “show” nga Theo Walcott
Artikulli tjetërEnrique deklaratë befasuese për lojtarët që transferohen në Kinë