Sigal Prishtina e ka delasuar skuadrën e Lovçenit, në ndeshjene vlefshme të Ligës Ballkanike.

Bardehkaltërit shënuan fitore bindëse me rezultat 96-65, 

Sigal Prishtina e dominoi ndeshjen qysh nga fillimi, ku çereku i parë përfundoi me shifrat 25-18, çereku i dytë 27-16, çereku i tretë u mbyll me rezultat 22-25, kurse i fundit me shifrat 22-6.

Nga dy ndeshje të zhvilluara deri më tani, Prishtina ka një fitore dhe një humbje.

Artikulli paraprakMbrojtësi i Barcelonas theu nofullën, por luan me maskë
Artikulli tjetërLiverpool dhe Brighton marrin maksimumin, Man.City humbi nga A.Villa, Man.United e fitoi “derbi” ndaj Chelsea