Klubi i futbollit, Ballkani, ka arritur marrëveshje me trajnerin nga Korça, Bledi Shkëmbi.

Pas shume negociatave me trajnerë të ndryshëm të cilët Ballkani i ka kontaktuar dhe të cilët shpalosen programet e tyre dhe vullnetin për të bashkëpunuar me Ballkanin, megjithatë ai i cili bindi për një bashkëpunim të ardhshëm tashmë Bledi Shkëmbi është trajneri më i ri FC Ballkani .

Shkëmbi ka drejtuar skuadrën KF Teuta (Durrës) dhe Liria FC (Prizren) andaj kjo është sprova e tij e dytë në Superligën e Kosovës.

Artikulli paraprakLiverpool nuk shkoi më shumë se barazim
Artikulli tjetërPonte Prizrenit i takoi derbi ndaj Rahovecit