Manchester United dhe Liverpool barazuan 1:1 në ndeshjen kryesore të xhiros së 21-të, në Premier League, por gjesti që bëri mesfushori Paul Pogba në këtë duel, ishte më i përfoluri nga gjithçka tjetër.

Lojtari më i dobët në ndeshjes kishte kap më fyti Jordan Henderson dhe për çudi gjyqtari kryesor Michael Oliver nuk e ndëshkoi as me karton të verdhë edhe pse tërë Anglia po flet se Pogba meritoi edhe kartonin e kuq.

 

 

 

Artikulli paraprakZYRTARE/ Merr fund ‘çmenduria’ e klubeve kineze, miratohet ligji parandalues
Artikulli tjetërTer Stegen apo Claudio Bravo? Statistikat: Ja portieri më i mirë