Përfundimi i edicioneve në Superligën e Kosovës, Superioren e Shqipërisë dhe Ligën e Maqedonisë, kanë saktësuar edhe ekipet shqiptare që do të marrin pjesë në kualifikimet për garat evropiane, shkruan “Korneri.net”.

Në garat kualifikuese për Champions League do të marrin pjesë Kukësi dhe Trepça ’89, kurse në Europa League janë gjithsejt pesë ekipe shqiptare që do të marrin pjesë, FC Prishtina, Skënderbeu, Shkëndija, Parizani dhe Tirana./Korneri.net.

Artikulli paraprak“Adem Jashari” në Mitrovicë merrë formën evropiane, ja puna e jashtëzakonshme që është kryer sot [FOTO]
Artikulli tjetërMilan gati për ta thyer rekordin milionësh në merkato! A e dini se cili është lojtari më i shtrenjtë i transferuar në “Milanello”?