Fitorja 4:0 ndaj Palermos ka bërë që katër futbollistë të Milanit të ndodhën në formacionin e javës në Serie A nga “Whoscored”, duke u bazuar në notat e lojtarëve pas përformancës së tyre.

Calabria me notën 8.4, De Sciglio 7.7, Kucka 8.5 dhe Suso 9.3 ishin më të mirët në fushë te Milani në fitoren ndaj Palermo, andaj së bashku me Szczesny, Fazio, Miranda, El Kaadouri, Insigne, Dybala dhe Higuain, ishin më të dalluarit gjatë videndit të kaluar në Serie A.

Artikulli paraprakNga depresioni te kumari, 34 gjëra që duhet t’i dini për Buffon….
Artikulli tjetërTifozët e Milanit kanë një ëndërr: Me kinezët pronarë, treshja fantastike zbarkon në “Milanello”…?