Mbrojtësi i Koln, Mërgim Mavraj ka bërë një premtim dhe po e mban atë. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, krejtësisht ndryshe nga sezoni i kaluar, po kalon një sezon fantastik në Bundesligë te skuadra gjermane.

Në të njëjtën gjendje, për fatin e mirë të trajnerit Gianni De Biasi, është edhe mesfushori Amir Abrashi te Freiburg.

Dy kuqezinjtë janë përfshirë në formacionin më të mirë të kampionatit gjerman për javën që lamë pas, secili duke u vlerësuar për performancat e tyre të shkëlqyera për skuadrat respektive nga revista sportive “Kicker“.

Artikulli paraprakKy është më i miri në Evropë
Artikulli tjetërVritet edhe një tifoz serb