Tri ndeshje tjera interesante në elitën e futbollit tonë.

Xhiroja e 27-të e Superligës së Kosovës në futboll mbyllet sonte në mbrëmje pas ndeshjeve që do të luhen në Gjilan, Therandë dhe Prishtinë, shkruan Korneri.net

Gjilani që është kandidat serioz për tiull, në shtëpi luan ndaj Llapit që sigurisht se nuk do të shkoj të dorëzohet pavarësisht se nuk ka ndonjë objektiv këtë stinor. Llapjanët edhe ashtu nuk është se janë shumë komod në renditjen tabelare, kjo pasi ata kanë për momentin vetëm shtatë pikë më shumë se Trepça’89 që është në zonën e kuqe.

Gjilani sigurisht se do të jep maksimumin që ta shfrytëzoj fushën e vet, por duhet të luaj fortë dhe në mënyrë më agresive për të ardhur të pikët e plota, në të kundërtën çdo gabim  mund t’iu kushtoj shumë.

Lojë diçka më të lehtë parashikohet të ketë Ballkani ndaj Vushtrrisë që tashmë ka rënë nga elita. Therandasit sërish kanë kthyer rezultatet pozitive dhe lojën e bukur dhe efikase, diçka që i kishte mungur në ndeshjet e para pas rikthimit të futbollit në muajin qershor. Ballkani me këto tri pikë do të mbetet aty afër Dritës lidere, pak para fillimit të ndeshjeve derbi me rivalët që mëtojnë titullin.

Dhe në mbrëmje Prishtina  luan derbin e xhiros me kampionin aktual Feronikelin. Gjithmonë ndeshje interesante për faktin se sa herë që Afrim Tovërlani luan përballë ish-skuadrës së tij, loja bëhet dramatike dhe tërheqëse për të gjithë. Prishtina nuk guxon më të gaboj sikurse ndaj Llapit, kurse Feronikeli ende nuk i ka humbur shpresat për pozitën e dytë.

Derisa dy nedshjet e para luhen nga ora 17.00, në kreyqytet dueli fillon nga ora 19.00. /Korneri.net   

Artikulli paraprakSimple wordy com Plans – An Analysis
Artikulli tjetërKa miratimin e Rangnick, Milani pranë mesfushorit të talentuar hungarez