Nuk është skuadër që dorëzohet aq lehtë.

Ferizaj që po lufton për mbijetesë, rinisjen e kampionatit e sheh me probleme të mëdha sidomos para ndeshjes së parë dhe shumë të vështirë përballë Prishtinës në kryeqytet, shkruan Korneri.net

Ferizajasit do të udhëtojnë drejtë stadiumit “Fadil Vokrri” me shumë mungesa apo hiq më pak se gjatë.  Skuadra e Ferizajt mbajti seancën e fundit stërvitore para duelit me Prishtinen. Është shumë e çuditshme se pesë futbollistë nuk do të luajnë për shkak të 5 kartonëve të verdhë,  Edon Sadriu,Taulant Dajaku,Gentrit Halili Dren Gashi Ergon Hyseni, ndërsa mbrojtësi shumë cilësor  Ardian Shajlani është i lënduar. /Korneri.net

Artikulli paraprakAlban Shillova: “Në Therandë nuk shkojmë të dorëzuar”
Artikulli tjetërDrita fitoi, Flamurtari nuk ishte kundërshtar i lehtë