Kampioni i Kroacisë, Rijeka, nuk ia doli të realizonte suskesin histori sepse humbi edhe ndë ndeshjen e dytë nga Olympiacos në shtëpi 0:1, dhe kështu shuhet ëndrra e tyre.

Edhe pse ndeshja e parë i pati takuar grekëve në Athinë 2:1, shpresat e kroatëve ishin të mëdha, por u mungoi përvoja të cilën e ka pasur gjithmonë së paku për fazën e grupeve Olympiacos.
Golin e vetëm në ndeshje e shënoi dikur i famshmi Marko Marin i cili e humbi karrierën e një lojtari të madh atëherë kur vendosi të nënshkruante për Chelsea. /Korneri.net

Artikulli paraprakSevilla barazoi, por është në Champions League
Artikulli tjetërMaribori arriti suksesin e madh të klubit, pas 18 viteve në Champions