Lojtari i Tottenhamit, Song Heung po kalon një formë të jashtëzakonshme në këtë sezon.

Përveç faktit se ka shënuar 4 gola deri më tani vlerësohet më lart se Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Kevin De Bruyne, nga faqja e specializuar whoscored.com.

Më poshtë keni 7 arsye:

1. 4 gola në 3 ndeshje.

2.Edhe kur nuk shënon ka kontribuar për ekipin, protagonistë në gjysmën e golave për këtë sezon.

3. Asnjë kartonë i verdhë apo i kuq.

4. Ka një mesatare prej 4.7 gjuajtjesh për ndeshje.

5. Ka fituar një pjesë të mirë te dueleve, madje edhe në ajër.

6. Në tri ndeshje që ka zhvilluar, në dy prej tyre është shpallur më i miri i sfidës.

7. Faqja e statistikave “whosocred.com” e ka renditur si lojtarin me notën mesatare më të lart në Euro.

Artikulli paraprakBesart Berisha mërzit fansat e Kosovës
Artikulli tjetërConte dhe 140 milionët e shpërdoruara