Video-skandali i piblikuar javë më parë ku të përfshirë ishin trajneri Ismat Munishi, gjyqtari Bajram Gashi dhe deldegati Ali Ajeti, kanë marr dënimet e tyre nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit, shkruan Korneri.net.

E nisim nga i pari. Ismet Munishi është dënuar me ndalesë të kryerjes së funksionit të trajnerit dhe funksioneve tjera për gjashtë muajtë e ardhëm.
Gjyqtari Bajram Gashi është dënuar me një vit mos kryerje të punës së tij.
Ali Ajeti është dënuar me dy vjet mosdelegim në ndeshjet e futbollit kosovar, dhe në fund
Edmond Zeqiri, është dënuar me gjashtë muaj ndalesë referimi.

Artikulli paraprakReagon ShGSK-së, pas lëndimit të gazetarit Jon Ajeti
Artikulli tjetërMarc Bartra pritet shumë mirë në Monaco