Shqiptarët janë bastexhinj të meëdhenj dhe kjo kuptohet qartë nga prania e tyre nëpër pikat e basteve.

Përveç se ata luajnë shuma të mëdha parash, gjithashtu fitojnë dhe ndonjë skedinë të “çmendur” duke i vendosur pak para. Pa dyshim parashikimi më poshtë mund të quhet skedina më e çmendur për ditën e djeshme.

Një i ri shqiptar me vetëm 4000 lekë të vjetra ka fituar plot 1.400.000 lekë. E veçanta e kësaj skedime është se Charloi, Bilbao dhe Getafe e kanë bërë golin në minutat e fundit të ndeshjes.
Gjithashtu, në redaksinë e newsport.al, ka mbërritur edhe një tjetër skedinë por shuma e vendosur ka qenë 1oo euro dhe fituesi ka arritur të fitoj 1000 euro nga kjo skedinë. Lojtari i radhës ka luajtur 6 ndeshje me rezultat final. /Newssport.al/

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Crotone – Roma
Artikulli tjetërRoma ndjek kryesuesit, fitoi te Crotone