Kombëtarja shqiptare do të luajë kundër Maqedonisë të hënën, ndërsa pas ka një rekord negativ.

Në tetë takimet e fundit të luajtura kundër Maqedonisë që nga vitit 1994 kombëtarja jonë ka vetëm një fitore.

Pra plot 17 vite që Shqipëria nuk gjen fitoren kundër Maqedonisë.

Fitorja e fundit e Shqipërisë ishte para 17 vitesh më 10 shkurt 1999, në stadiumin “Qemal Stafa”, ku kuqezinjtë e drejtuar nga Astrit Hafizi fitonin falë golave të Rudi Vatës dhe Erjon Bogdanit./

Artikulli paraprakNë ndeshjet tjera të kombëtareve “modeste”, fitoi vetëm Skocia
Artikulli tjetërLRF Prishtinë: Filloi edicioni i ri 2016/17, rezultate befasuese qysh në fillim