Shqipëria U-21 e ka fituar përballjen e dytë brenda pak ditëve ndaj Moldavisë me rezultat të pastër 2:0, pasi ndeshja e parë ishte mbyllur me barazim pa gola.

Në fakt, kjo ishte fitorja e parë e Alban Bushit në krye të Shqipërisë U-21, ku sot me moldavët arritën ta dominojnë tërsisht takimin.

Golat në takimin e sontëm për “Kuqezinjët” i shënuan Abazaj dhe Bytyqi.

Artikulli paraprakChelsea “shokon” rivalët: Arrinë marrëveshje me futbollistin më të kërkuar në Evropë
Artikulli tjetërMomenti kur gjyqtarët kosovarë ia bënë “sefte” ndeshjeve ndërkombëtare