Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar disfatë në miqësoren e sotme ndaj Luxemburgut me rezultat 2:1 edhe pse ishte në epërsi prej 1:0.

Fillimisht Roshi kaloi në epërsi “kuqezinjët”, por më pas vendasit shënuan dy herë radhazi me anë të Turpel dhe Margat për të demoralizuar të përzgjedhurit e De Biasi në prag të sfidës kualifikuese për botërorin “Rusia 2018” ndaj Izraelit.

Artikulli paraprakRamos nuk simuloi, Cuadrado e meritoi kartonin e kuq
Artikulli tjetërTrepça ’89 arrin marrëveshje me mbrojtësin kualitativ të Ferizajit