Ndeshja e 9 tetorit në “Loro Boriçi” mes Shqipërisë dhe Spanjës do të zhvillohet në një atmosferë elektrizuese pasi stadiumi do të tej mbushet.

Ditën e sotme janë shitur edhe biletat e fundit për ndeshjen e Kombëtares shqiptare të vlefshme për xhiron e dytë eliminatore të Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’.

Sipas Federatës Shqiptare të Futbollit, në stadiumin e Shkodrës pritet të jenë 17.500 të pranishëm ndërsa vetëm 5% e tyre do të jenë tifozë spanjollë.

Fillimisht Kombëtarja e drejtuar nga Ganni de Biasi më 6 tetor do të udhëtojë në transfertë ku do të luajë përballë Lihtenshteinit ndërsa 3 ditë më vonë do luajnë kundër Spanjës./ Syri.net

Ky është kalendari i ndeshjeve të Shqipërisë:
5 shtator 2016, ora 20:45 Shqipëri 2–1 Maqedoni
6 tetor 2016, ora 20:45 Lihtenshtein – Shqipëri
9 tetor 2016, ora 20:45 Shqipëri – Spanja
12 nëntor 2016, ora 20:45 Shqipëri – Izrael
24 mars 2017, ora 20:45 Itali – Shqipëri
11 qershor 2017, ora 20:45 Izrael – Shqipëri
2 shtator 2017, ora 18:00 Shqipëri – Lihtenshtein
5 shtator 2017, ora 20:45 Maqedoni – Shqipëri
6 tetor 2017, ora 20:45 Spanjë – Shqipëri
9 tetor 2017, ora 20:45 Shqipëri – Itali

Artikulli paraprakPrishtina stërvitë pa Hajrizin, qetësohen Plisat (FOTO)
Artikulli tjetërZidane flet pas barazimit me Dortmund