Mbi 15 mijë tifozë pritet të jenë të pranishëm nesër në stadiumin “Loro Boriçi” për të ndjekur ndeshjen e parë të edicionit eliminator për Botërorin 2018 mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Burime zyrtare në FSHF treguan dje për “Panorama Sport” se deri më tani janë shitur afërsisht 15 mijë bileta dhe mendohet se pjesa e mbetur do të blihet e gjitha nga tifozët deri ditën e ndeshjes. Stadiumi ka një kapacitet prej 16.022 vendesh të ulura. Vetëm tribuna E5, ku mendohej të qëndronin tifozët e Maqedonisë, do të jetë e boshatisur.

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka konfirmuar se nuk do të ketë mbështetës në Shkodër. Ndërkohë, mësohet se 4 mijë bileta janë rezervuar kohë më parë nga tifogrupet që janë gjithnjë prezente në ndeshjet e Kombëtares. Interesimi ka qenë i madh, teksa një pjesë e konsiderueshme e biletave është shitur “online” që disa javë më parë.

Artikulli paraprakFitore me shumë djersë e Danimarkës, barazim me fat nga Sllovenia
Artikulli tjetërMatuidi i hidhëruar: E doja Juventusin, por PSG vendosi ndryshe!