Gjate dites qindra qytetare jane dyndur prane biletarive te stadiumit “Elbasan Arena” per t’u pajisur me bileta per ndeshjen miqesore Shqiperi – Bosnje qe do te zhvillohet sot ne oren 18.

Nderkohe atmosfera prag ndeshje verehet edhe ne rruget e qytetit te Elbasanit ku mbizotrojne ngjyrat kuq e zi.

Ne qytetin e elbasanit gjate jane pare edhe tifoze boshnjake qe kane ardhur ne shqiperi per te ndjekur skuadren e tyre. Edhe pse ndeshja shqiperi bosnje eshte miqesore, tifozet kane treguar interest per kete sfide.

Artikulli paraprakLorik Cana dhe ylli i Bosnjës e “bëjnë” Shqiponjën [FOTO]
Artikulli tjetërZyrtare: FIFA denon keq Leo Messin