Lojtari më i mirë i Liverpoolit, Philippe Coutinho, pësoi lëndim seriz në ndeshjen e fundit kampionale kundër Sunderland, dhe sipas të gjitha gjasave do të mungoj për pesë deri në gjashtë javë.

Braziliani i famshëm lëndoi rëndëf nyjën e këmbës së djathtë dhe me dhimbje të mëdha e kishte lëshuar lojën, ndërsa mjekët e klubit menjëherë e konstatuan se bëhet fjalë për lëndim jo të lehtë.

Coutinho po mendon që të rikthehet në lojë për festat e fundit vitit, atëherë kur Liverpool luan kundër Manchester Cityt.

Artikulli paraprakTerry mendon për kontratë të re
Artikulli tjetërLiverpool kërkon zëvendësuesin e Coutinhos në Bundesliga