Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, ka vazhduar të kritikojë ish-trajnerin e tij, tashmë të Manchester Unitedit, Pep Guardiola.

Suedezi tha se Guardiola nuk është burrë dhe është i papjekur, madje më i madh që ka pasur ndonjëherë.

“Ai tashmë më ka gjykuar mua gjatë kohës që isha në Barcelonë. Kam përvojë me të”, tha fillimisht Ibrahimovic për Sky Sports Italia.

“Ai nuk ishte trajneri më i dobët që kisha punuar me të, por ishte më i pamaturi, sepse një burrë i zgjidh vetë problemet e tij”, tha sulmuesi.

Artikulli paraprakFeronikeli në krizë: Tjetër dorëheqje e madhe te ish kampioni
Artikulli tjetërTrajneri i ri i sjellë fat Dortmundit, Mavraj mposhtet në shtëpi