Ragja Nainngolan te Juventus? Jo, kjo nuk do të ndodh sepse ai e urren klubin biankoner. Kështu së paku ka thënë vet reprezentuesi belg në Trigoria, pas pyetjeve që ia bënë tifozët e Romës.

“Unë jam kundër Juventusit, dhe para se të vija te Cagliari unë urreja këtë klub. Gjithmonë i kamë dhënë b…s shumë vetëm që t’i mposht. Ata e kanë fituar vetëm një titull në Trieste, unë nuk kamë humbur nga ata kurrë sepse gjithmonë ata kanë fituar me penallti, nga ndonjë dënim të rëndë, dhe për këtë arsye kamë ardhur te Roma që t’i mposht ata të cilët gjithmonë ndihmohen.”

Për fund ai tha se kundër Lazios në ndeshjen gjysmëfinale të Coppa Italia, Roma sigurtë do t’i fitoj të dyja për të kaluar në finale. Ndërsa sa i përket shokut të tij Francesco Totti, për të cilin tifozët i thanë se a mund të jetë sikur ai, Ragja shkurt tha: “Po çfarë Totti, si ai askush në botë”.

 

Artikulli paraprakIsmet Munishi merr një ‘kërcënim’ të papritur (Foto)
Artikulli tjetërFOTO/ Milani i kinezëve kërkon të bëjë transferimin e vitit