Menaxheri i Marco Verratti, Donato di Campli, ka kërkuar nga prestigjiozja franceze “L’Equipe”, e cila publikoi lajmin se mesfushori italian dhe Blaise Matuidi ishin për jetë nate deri në orët e hershme të mëngjesit para përplasjes në “Nou Camp”, kundër Barcelonës, e cila përfundoi me eliminimin e turpshëm të PSG-së nga Champions-i, që të përgënjeshtrojë informacionin në fjalë, pasi nuk është aspak i vërtetë, shkruan “telesport”.

Campli shpjegoi se këto raporte ishin “shpikje të pastra”. Kjo është arsyeja pse kërkesa e tij mesatar është korrigjimimi i lajmit, në të kundërt do të ngrejë padi për dëmet e shkaktuara futbollistit që përfaqëson.Agjenti i mesfushorit italian ka lënë të kuptohet masa të ashpra, nëse ky lloj informacioni përsëritet: “Verrati është i zemëruar me mediat franceze, të cilat duhet t’i puthin këmbët e tij, që po luan me PSG-në. Ai nuk është i zemëruar me klubin dhe tifozët, të cilët e kanë mbrojtur gjithmonë. Marco ka një kontratë deri në vitin 2021 dhe PSG-ja do të vazhdojë me të, sepse synon të bëhet një ekip i madh. Gjithashtu, është e vërtetë se telefoni im nuk ndalet së rëni. Në qoftë se gjëra të tilla si kjo do të përsëriten, atëherë duhet të mendojmë për përballjet ligjore”.

Artikulli paraprakCech: Ja pse shkriu së qeshuri Sanchez edhe pse Arsenal deklasohej….
Artikulli tjetërDolën parashikimet e portalit tonë!