Trajneri i Kosovës, Primoz Gliha ka folur me tone të larta pas barazimit 1-1 ndaj Zvicrës dhe “shuarjes” së ëndrrës së “dardanëve” për kualifikimin në Europian.

Duke folur për emisionin “Dardanët” në SuperSport/Digitalb, tekniku foli me ironi për kritikët e tij dhe personat që sipas tij duan të vendosin se kush duhet të luajë.

Ndërsa më tej, Gliha deklaroi se Edon Zhegrova nuk do që të luajë me Kosovën, ndaj sipas teknikut nuk është me ta, jo sepse nuk e lejon klubi.

I lumtur me barazimin: “Luajmë pa Rrahmanin, Rrashicën dhe Muriqin. Ne ndryshuam shumë lojtarë, por sot nuk ishte e gjithë skuadra. Zhegrova për shembull pati thënë që vjen për çdo ndeshje dhe nuk erdhi se nuk donte të vinte. E ftova dy herë, me Andorën dhe nuk erdhi, sërish nuk erdhi, por ai tha se klubi nuk e lejon, e vërteta është se ai nuk erdhi se nuk dëshiron të vijë.”

Artikulli paraprakShaqiri: Kosova me cilësi e potencial, duhet të rregullojë disa gjëra
Artikulli tjetërMuhamet Hyseni: Debutim ëndrrash, golin ia dedikoj…