Sipas burimeve të mediave italiane pranë 18-herë kampionit italian Milan, zyrtarër kinez tashmë e ka futur në listë edhe sulmuesin kilian të Arsenalit, Alexis Sanchez, shkruan “Korneri.net.

Gjithmonë sipas mediave italiane, Sanchez është sulmues ideal për ta zëvendësuar kolumbianin Carlos Baca, i cili nuk ka treguar pothuajse asgjë gjatë këtij edicioni.

Përpos Sanchez, në listën e gjatë të zyrtarëve të Milanit për merkaton verore janë edhe Morata, Aubameyang, Benzema, Kalinic, Belotti dhe i riu Dolberg./Korneri.net.

Artikulli paraprakMonaco bleu akcionet e klubit belg!
Artikulli tjetërMan City si në trening, Liga e Kampionëve gjithnjë e më afër