Nuk është puna mirë te kampionët.

Juventus në këtë stinor po luanj ndër pristshmëritë, por rezultatet e dobëta edhe pse me vetëm katër pikë më pak se lideri Napoli me të cilin luan të premtën, po kalojnë me nërvozë dhe fjalë aspak të mira në mes lojtarëve në zhveshtore, shkruan Korneri.net.

Raportet nga Italia thonë se para pak kohësh kishte ardhur edhe te përleshja mjaftë e ashpër në mes futbollistëve vendor dhe atyre të huaj.
Është thënë se në këto përplasje ishin të inplikuar Buffon, Barzagli, Marchisio dhe Chiellini, kundër Douglas Costa dhe Alex Sandro.

Sipas “Dagospia” që merret më së shumti për dhe rreth kampionit aktual italian, ka shkruar se pas gjithë këtyre fjalosjeve dhe përplasjeve që kishin lojtarët në fjalë, tre futbollistë të huaj kanë kërkuar transferimin. Menjëherë dolën në skenë lajmet për Sandroni cili mund të kaloi te Chelsea për 70 milionë euro, edhe pse në klub është thënë se kjo është vetëm spekulim dhe se nuk ka asgjë nga kjo që thuhet. Normalisht, për këto gjëra do të mësojmë më mirë më vonë.

Ju kujtojmë se më herët në përleshjet në mes trajnerit Allegri me Bonuccin apo Bufoon me pjesën tjetër të skuadrës, lajmet e vërteta dolën në sesh pak më vonë. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇmenduri në Argjentinë, gjyqtari mbulohet nga gjaku në dhomat e zhveshjeve (FOTO)
Artikulli tjetërHistoria e pabesueshme/ Rrëmbimi i Berbatov nga bosi i mafies në Bullgari